YOSH Concept to miejsce dla kobiet pewnych siebie i nie lubiących schematów. Klasyczne formy z zaskakującym detalem i wzorem to główne cechy YOSH! Założycielka YOSH Concept, tworząca autorskie projekty pod pseudonimem YOSCHIMOTO i od lat działająca w branży fashion, prowadząc bloga i stylizując do sesji zdjęciowych, osobiście dobiera asortyment i dokłada wszelkich starań, aby spełnił on oczekiwania każdej w Was. Dodatkowym atutem są niepowtarzalne, limitowane serie kolekcji i pojedyncze egzemplarze – to rzeczy, które możesz upolować tylko w YOSH!
Follow me
 

Blog

YoshConcept / Ubrania  / Made in Poland – dlaczego to takie ważne?

Made in Poland – dlaczego to takie ważne?

Współcześnie coraz więcej osób zwraca uwagę na skład ubrań i miejsce ich produkcji. Jest to bardzo pozytywne zjawisko, ponieważ wiąże się z wieloma ważnymi sprawami, które dotyczą nas wszystkich. Do tej pory największymi producentami ubrań były USA, Indie, Chiny, Wielka Brytania czy Francja. Jednak nastały czasy, kiedy coraz więcej osób docenia polskie marki i widzi pozytywne strony w kupowaniu naszych produktów!

Patriotyzm ekonomiczny

Możliwe, że niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak wiele korzyści wiąże się z kupowaniem produktów polskich marek. Przede wszystkim wpływa to bardzo pozytywnie na nasz kraj. Kiedy nabywamy rzeczy wyprodukowane w Polsce, zyski wpływają na Polską gospodarkę, a nie na konto zagranicznych dystrybutorów. Poza tym, firmy, które zdobyły sukces w Polsce, mogą zyskać popularność za granicą, a zarobione tam pieniądze nadal pozostaną w obiegu lokalnej gospodarki. Dodatkowo, dzięki temu, że ubrania produkowane są właśnie u nas, powstaje coraz więcej miejsc pracy w tej branży, a z tym zmniejsza się bezrobocie.

Promowanie polskich marek

To właśnie dzięki wsparciu polskich klientów firmy mają możliwość rozwijać się i wychodzić ze swoimi propozycjami poza polskie granice! Zyskując zaufanie rodzimych klientów, mogą rozszerzać swoją markę w innych krajach. To powoduje, że promowana jest polska tradycja, talenty i sztuka. W ten sposób nasz kraj zyskuje popularność i przyciąga nie tylko do kupowania naszych marek, ale również do odwiedzin Polski. Polacy swoją pracowitością, sumiennością i poświęceniem potrafią zaskoczyć na wielu obszarach. Nie inaczej jest w branży modowej, w której istnieje wielu zdolnych artystów i projektantów, którzy dzięki swojej pracy, talentowi  oraz determinacji mają na swoim koncie spore sukcesy!

Walka z wykorzystywaniem pracowników

Nie każdy zdaje sobie sprawę, na wielką skalę wielkie korporacyjne marki odzieżowe produkują swoje rzeczy.  Taka masowa produkcja wiąże się z wykorzystywaniem pracowników z krajów rozwijających się, którzy nierzadko są wyzyskiwani w pracy oraz nie otrzymują godziwych wynagrodzeń. Pracują w złych warunkach, często w miejscach pracy stanowiących zagrożenie dla ich życia! Powinniśmy być świadomi tego problemu! Kupując ubrania rodzimych marek, mamy pewność, że zostały uszyte w Polsce i w miejscach gdzie nikt nie jest do tego przymuszany. Dodatkowo w ten sposób wspieramy lokalną produkcję oraz projektantów.

Dobry skład

Sieciówki przyciągają klientów niskimi cenami, co niestety wiąże się ze słabą jakością materiałów. Można bardzo często zobaczyć w składzie poliester, akryl czy poliamid. To materiały syntetyczne, które w użytkowaniu nie są praktyczne. Wywołują większą potliwość, nie przepuszczają powietrza, są podatne na elektryzowanie się i nie pozwalają skórze oddychać. Lepszym wyborem są naturalne materiały takie jak bawełna, jedwab czy wełna, oraz pochodne celulozy jak wiskoza czy lyocell. Są to materiały delikatne dla skóry, miękkie, radzą sobie z wilgocią, są przewiewne i pięknie się prezentują! Co prawda za wyborem takiego materiału idzie też wyższa cena,  jednak jest to inwestycja w ubrania, które są dobre dla naszej skóry, otaczającego nas środowiska oraz będą nam służyć przez wiele lat!

Czym charakteryzują się polskie marki odzieżowe?

Minęły już czasy kiedy Polscy projektanci kojarzeni są tylko z największymi nazwiskami jak Gosia Baczyńska czy duet Paprocki&Brzozowski. W kraju jest mnóstwo zdolnych marek i projektantów, którzy otwierają swoje showroomy dla wszystkich, z projektami w niewygórowanych cenach. Polskie marki produkują ubrania dobrej jakości z dbałością o prawidłowy sposób szycia, dobrą jakość materiałów, zachwycają ciekawymi pomysłami, tak aby codzienne stroje były oryginalne, ale nadal użytkowe. Pomimo, że produkty mają wyższą cenę niż w innych sklepach, ich jakość jest tego warta i nieporównywalnie lepsza niż w sieciówkach. Warto wydać więcej pieniędzy, żeby mieć ubrania, które służą wiele lat. Kupowanie polskich marek to również sposób na docenienie odwagi i kreatywności ludzi, którzy decydują się na otwarcie własnej firmy. W dodatku możemy mieć pewność, że w takich ubraniach będziemy wyglądali i czuli się wyjątkowo!

No Comments

Zostaw odpowiedź